.Com.tr Marka Tescili

.COM.TR Alan Adı İçin Marka Tescili

.COM.TR Alan Adı İçin Marka Tescili


İşletme sahipleri; Ürün veya hizmetlerini tüketiciye ulaştırırken çeşitli pazarlama yöntemleri denerler. Bu yöntemlerden birisi de işletmeye ait alan adlarının alınması ve online olarak tüketiciye hizmet verilmesinden ibarettir. Bu durumda işletmelerin “.com.tr”alan adı alabilmesi için Ticaret Sicil Gazetesi, Faaliyet belgesi belgesine sahip olması gerekmektedir.

.COM.TR alan adı tescilinin gerçekleştirilmesi için Tek Yetkili Kurum ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)’dir.

Faaliyet veya Sicil Gazetesinde Örneğin; “Bilgi Patent Ltd. Şti.” yazıyorsa bu işletme sadece bilgipatent.com.tr Alan adını alabilir. İşletme bilgipatentmarkatescil.com.tr gibi bir alan adını tescil etmek istiyorsa bu durumda Marka Tescil başvurusunu gerçekleştirmesi gerekmektedir. Burada ki temel unsur alınacak olan alan adı ile iletilecek olan evrakların üzerinde olan unvanında aynı olması gerekmektedir. Bu durum haricinde gönderilen evraklarla “.com.tr” alan adı kayıt işlemi mümkün değildir.

.COM.TR alan adını Marka Tescil belgesi ile almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.  .COM.TR alan adı için gerekli evraklar;

  • Alan Adı Tahsis Formu (İşlemi bizim yapmamızı isterseniz firmamız tarafından sizlere alan adı tahsis formu iletilecektir veya kendiniz yapmak istersenizburadan indirebilirsiniz. )
  • TC Kimlik Fotokopisi (Birden fazla kişi üzerine alınacaksa alan adı tüm kişilerin TC Kimlik fotokopisi gerekmektedir.)
  • Faaliyet Belgesi, Sicil Gazetesi, Marka Tescil Belgesi

Gerekmektedir. Marka tescili ile alınan COM.TR alan adlarında dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi marka tescil başvurusu ile alınan alan adları Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından alan adını alan kişi veya kuruma GEÇİCİ olarak tahsis etmektedir. Bu süreç içerisinde başvuru ile alınan alan adı marka başvurusu red olur veya sonuçlandırılmaz ise “.com.tr” alan adı için 2 yıl içerisinde gelebilecek olan bir itiraz neticesinde alan adı sizden alınabilir. Marka başvurusu ile alınmış ancak markanın tescili gerçekleştirilmemiş ve 2 yıl içerisinde herhangi bir şekilde “.com.tr” alan adının itirazı da yok ise bu süreden sonra yapılacak olan itirazlarda herhangi bir şekilde belge ibrazına gerek kalmaksızın domainin sahibinden alınması söz konusu olmayacaktır.

“.COM.TR” alan adı başvurusunu bizim aracılığımız ile gerçekleştirmeniz durumunda alan adı yönetiminizi üstlenebilir, sektördeki bilgi ve tecrübemiz ile sizlere kolaylıklar sağlayabiliriz. Faaliyet veya Sicil gazeteniz var ise istediğiniz alan adını belgenizin üzerinde geçen unvan ile alabilir, yok ise marka başvurunuzu doğru sınıflarda ve doğru bir şekilde gerçekleştirebiliriz.  Marka başvurunuzu takip ederek tescil işlemi ile sonuçlandırabiliriz. Dilerseniz “.com.tr” alan adınızı Markanızın devrini gerçekleştirerek bir başkasına devredebilir veya satışını yapabilirsiniz.

“.COM.TR” Alan adınızın tescili konusunda uzman kadromuz ile birlikte sizlere en iyi hizmeti sunmak için hazırız! Daha detaylı bilgi veya hizmet almak için bizleri arayabilirsiniz.Sosyal Medya'da İçeriğimizi Paylaşmak İstermisiniz?