Marka Takibi

Marka Takibi

Marka Takibi


Markanın tescil edilme süreci hem uzun hem de yorucudur. Marka başvurusu yapılmadan önce birçok kriter incelenerek marka araştırılması yapılır. Bunlardan bazıları, markanın benzerinin olup olmadığı, daha önce bu markanın ve benzerinin tescil edilip edilmediği, resmi marka takip bülteninde markamız yayınlandı ve sorunsuz bir şekilde tescil harcını ödeyip markamızı 10 yıl boyunca tescil ettik ve koruma altına aldık.

Markamızın bilinirliği ve kalite algısı çok iyi yerlere ulaşabilir ve bizde bunun bize sağladığı kalite algısının keyfini çıkarıyor olabilir. Markanın kalite algısı edinebilmesi oldukça zor bir süreçtir. Ancak ürünümüz kaliteli ve gerçekten tüketiciye hakkını veriyor ise markamızın kalite algısı hızlı bir şekilde yükselecektir.

Markamızın herkes tarafından bilinirliği ve kalitesi artması halinde bir başkaları tarafından markamızın taklit edilmesi, haksız olarak kazanç elde etmek isteyenler olacaktır. Bilgi Patent, Marka tescili işlemlerinden sonraki süreç olan marka takibi konusunda uzman marka takip uzmanları ile markalarınızı en iyi şekilde marka bülteninde inceleyerek ve izleyerek benzer veya birebir başvuruların oluşmasını engellemektedir.

Marka bülten takibi, marka takibi, marka izleme, marka takibi ve izleme yapılarak markanızın koruma altında olması ve başkaları tarafından kullanılmaması için takip hizmeti almanız gerekmektedir. Bu konuda bizlere ulaşmanız halinde sizlerekonusunda uzman kadromuz ile sizlere en iyi hizmeti sunabilmekteyiz.Sosyal Medya'da İçeriğimizi Paylaşmak İstermisiniz?