Marka Tescil Araştırma

Marka Tescil Araştırma

Marka Tescil Araştırma


Bir marka başvurusu yapılmasına karar verilmesi halinde tescili düşünülen markanın, araştırılması marka uzmanları tarafından Türkiye genelinde yapılmış olan markalarda ve tescil edilmek için karar verilmiş veya yayında olan markalar arasında araştırılması marka başvurusu öncesi alınan bir önlemdir.  Tescili gerçekleştirilecek olan markanın korunabilmesi için markanın sunduğu hizmet ve ürün sınıflarında kapsamlı bir şekilde tescil edilmesi gerekmektedir. Marka tescil araştırması, ürün veya hizmetin kullanımı olmadan önce mutlaka yapılması gerekmektedir. Marka başvurusuna karar verdiğiniz konusunda yeterli tecrübe sahibi bir kişi veya kurumu tercih etmeniz gerekmektedir.

Aksi halde sizin seçmiş olduğunuz marka daha önceden tescil almış olabilir, bunun oluşması sonucunda sizlere zaman ve emek kaybı getirmektedir. Marka tescil araştırmasını kendiniz de yapabileceğiniz gibi, TURKPATENT Kurumunun resmi yetkili marka veya patent vekilleri ile veya marka tescil ofisi ya da firmaları ile çalışabilmeniz mümkündür.

Marka araştırma konusunda uzman marka tescil firması ile çalışmanız halinde sizlerin dikkat etmediği birçok ayrıntıyı vekil firma görebilir ve buna göre sizi yönlendirebilir.  Marka başvurusu gerçekleştirildiği gün itibari ile markanızın izleme işlemini gerçekleştirir, marka tescilinizin tamamen veya kısmen red olma sebeplerini ortadan kaldırabilir. Marka başvurusu gerçekleştirilmeden önce yapılan araştırmalar neticesinde başvuru esnasında rahat bir şekilde marka tescilinizi almanızı sağlar.

Bu yüzden şiddetle bir vekil firma ile çalışmanızı önermekteyiz. Biz Bilgi Patent olarak yılların vermiş olduğu bilgi, birikim, güven, ve işimize olan saygımız neticesinde marka başvurusu gerçekleştirecek olan müvekkillerimiz için marka araştırmasını konusunda uzman marka vekilleri ile gerçekleştirerek, sizler için sorun teşkil edecek tüm her şeyi ortadan kaldırmaktayız. Sunduğumuz hizmet her zaman şeffaf olduğundan araştırma sürecinden, tescil işlemlerine kadar ki süreçte müvekkillerimizi bilgilendiriyor, markanız için olası bir karar alınması gerekiyorsa tüm olumsuz ve olumlu yönleri anlatılarak size en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

Marka tescil işlemi için marka araştırması konusunda bizlere güvenebilirsiniz. Bizleri 7/24 saat web sitemiz üzerinde yer alan telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medya'da İçeriğimizi Paylaşmak İstermisiniz?