Marka Tescil Sorgulama

Marka Tescil Sorgulama

Marka Tescil Sorgulama


Türkiye genelinde ister üretim, ister hizmet sektöründe olan ve belirli bir potansiyele ulaşmış eski ve köklü firmalar kesinlikle müşterilerinde sağlam bir şekilde marka algısı uygulamış olan işletmelerden oluşmaktadır. Dikkat ederseniz eğer çoğu zaman firmanın unvanını söylemek yerine markasını telaffuz ederiz. Başarılı bir şekilde marka algısı oluşturmak ürün satışlarına doğrudan etki etmektedir. Markanızın algısı oluşturabilmek için müşterilerin beğendiği, memnuniyet duyacağı, kaliteli olan ürünleri veya hizmetleri sunmanız gerekmektedir. Akılda kalıcı bir marka kullanıcıların aklında kalacaktır, bu sayede başarıyı yakalamanızda mümkün olacaktır.

Marka da aslında zihinsel olarak bir üründür. Marka veya Patent tescili yaptırmadan önce bunlara dikkat etmeniz önemlidir. Marka yönetimi sayesinde müşterilerinizin firmanıza, firmanızın sunmuş olduğu ürün veya hizmetlerle ilgili kurduğu bağı kapsamaktadır. Bu bağ ne kadar kuvvetli olur ise satışlar da o seviye de artar ve hedeflenen başarıya ve ciroya ulaşılabilir. Markanızın tescili gerçekleştirilmesinin ardından markanın koruma sağlandığından, işletme haksız rekabetten, haksız kazançtan korunabilmektedir.

Ancak siz eski ve köklü bir firma olduğunuz halde marka algısı oluşturmadıysanız bunların hiçbirine sahip olmanız mümkün olmaz. Markanızı koruma altına almadıysanız, haksız kazançların önüne geçemezsiniz. Hatta markanızı bir başkası tescil ettiyse size yasal olarak yaptırımlar uygulayabilmektedir. (Tabela İndirme vb.) Bu konularla uğraşmamak için markanızı tescil ettirmeniz işletme açmadan önce veya markanızı halka arz etmeden önce yapacağınız en önemli işlerin başında gelmelidir. Aksi halde hem maddi hem de manevi olarak bir hayli çaba sarf etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Türkiye’de birçok marka tescil firması bulunmaktadır ancak, marka tescil sorgulama işlemi yaptırmadan önce yapmış olduğunuz işi en iyi şekilde mal ve hizmetlerinin kapsamlarını, kimlere hitap ettiğinizi, hedef kitlenizi en iyi şekilde planlamanız sizler için oldukça önemlidir. İşinizi en iyi şekilde siz bilirsiniz, bu yüzden aklınızda olan marka isminizi sorgularken yukarıda bahsettiğimiz kriterleri göz önünde bulundurarak marka tescil sorgulama işlemi yapmanızı önemle tavsiye ederiz.

Bir marka tescil edilmeden önce sektör araştırması, kaynak ve pazar alanının belirlenmesi, sektördeki rakip firmalarının yöntemlerini inceleyerek, hedef müşteri kitlesine ulaşılmasının yolu belirlenerek planlama gerçekleştirilmektedir. Tescilini gerçekleştirmek istediğiniz markanın daha önce alınıp alınmadığının kontrolünü gerçekleştirmek için marka uzmanları tarafından marka tescil sorgulama işlemi gerçekleştirilir. Bu araştırmanın önemi markayı araştıran uzmanın bilgisi dâhilindedir, yani araştırmayı yapan marka uzmanı ne kadar bilgili ise o kadar geniş ve ince bir şekilde araştırma yapabilir. Bu yüzden marka tescil sorgulama işlemi deneyimli bir marka tescil ofisi, vekili, ya da marka uzmanı tarafından yapılması ve yazılı olarak raporlanması oldukça önemlidir.

Biz Bilgi Patent firması olarak, marka tescil sorgulama konusunda markanızı marka uzmanlarımız ile birlikte en iyi şekilde araştırmasını gerçekleştirerek, sektörde birebir veya benzer bir marka olup olmadığını incelemektedir. Geçmişten günümüze tesciline karar verilmiş, tescillenmiş veya tescillenmek üzere olan tüm markalarda geniş bir araştırma yapılır. Bu araştırma neticesinde markanızın tescil edilip edilemeyeceğinin bilgisi sizlere raporlanarak verilmektedir. Hiçbir markanın kesinlikle tescili olmadığından ötürü markanızın alınabilir durumda olmaması halinde sizlere alternatif yöntemler sunabilmekteyiz.

Marka tescili sorgulama, Marka patent sorgulama konularında uzman ekibimize güvenebilir, ücretsiz olarak markanızın tescile uygunluğunun kontrolünü sizin adınıza gerçekleştirerek en iyi bilgiyi en kısa süre içerisinde sizlere vermekteyiz. Markanızın araştırılması gerçekleştirildikten sonra dilerseniz geriye kalan tüm süreçleri de yapmaktayız. Marka tescil sorgulama işlemi için bizlere 7 gün 24 saat kesintisiz olarak ulaşabilirsiniz.Sosyal Medya'da İçeriğimizi Paylaşmak İstermisiniz?