Online Marka Başvurusu

Online Marka Başvurusu

Online Marka Başvurusu


İster Dünya’nın diğer ucunda, İsterseniz Türkiye’nin bir ilinde ikamet ediyor olsanız bile Türkiye’de marka tescili işlemlerinizi Online olarak ister kendiniz isterseniz marka tescil firması veya marka vekilleri aracılığı ile markanızın araştırılmasını, risklerini, tescil süreçlerini, marka tescil belge hazırlanma sürecinizi, tescil işlemleri sonrasında markanızın takip işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Marka tescil işlemi gerçekleştirmeden önce marka tescili için gerekli evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bu konuda buraya tıklayarak ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bu evrakları hazırlamanız halinde isterseniz TÜRKPATENT Kurumuna gönderebilir veya E-Devlet üzerinden başvuru yapabilir veya işinizi hiç riske atmadan marka tescili konusunda uzman vekil firmamız üzerinden işlemlerinizi başlatabilirsiniz.  Online marka başvurunuz aynı gün içerisinde gerçekleştirilerek sizlere iletilir, başvuru yapıldıktan sonraki 2 ay TÜRKPATENT uzman incelemesi, inceleme tamamlanmasının ardından 2 ay boyunca marka bülteninde diğer marka sahiplerinin görüşüne açılması, bu süreçte itiraz gelebilmektedir. İtiraz gelmemesi halinde tescil için kararın TÜRKPATENT Kurumu tarafından verilmesi ve 2 aylık süre içerisinde ücretin yatırılmasının ardından marka tescil belgesinin gönderilmesi işlemini kapsar.

En önemlisi marka başvurusu yapmadan önce ister kendiniz başvuru yapın, ister vekil firma tarafından başvurun. Doğru sınıflarda tescil edilebilir bir marka için başvuru yapmanız gerekmektedir. Birçok marka tescil başvurusu yapan firma veya şahıs bulunmaktadır ancak kesinlikle markanızın tescilini gerçekleştirebiliriz diyen firmalara inanmamanızı öneriyoruz.

Ayrıca; Birçok firma sadece marka başvurusu yapıp diğer süreçlerle ilgilenmemektedir. Dosyanıza gelebilecek bir itirazı bile önemsemeyebilir ve markanızın tescili gerçekleşebilecek durumdayken işleri daha zor duruma sokabilirler.  Bu durumda dosyanız için ödediğiniz ücretler çöpe gitmiş olur.  Bu firmaların Bilgi Patent gibi TÜRKPATENT Kurumunun resmi vekil firması olmama ihtimali oldukça yüksektir. İşlemlerinizi sizin adınıza Ankara’dan kendisi veya kiralık vekil ile yürütebilmektedir. Marka tescil başvurusu ve tesciline karar verilmesi uzun bir süreçtir bu yüzden başvuru yaptığınız firmayı daha sonrasında bulamayabilirsiniz.

Online marka başvurusu konusunda bizlere telefon aracılığı veya WhatsApp üzerinden ulaşabilir, marka başvurusu gerçekleştirmeden önce tüm soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz.Sosyal Medya'da İçeriğimizi Paylaşmak İstermisiniz?