İncelemeli Patent

İncelemeli Patent

İncelemeli Patent


“İncelemeli Patent başvurusu sonrasında belge aldığınızda bu belgeyi aldığınız gün itibari ile patentlerini 20 yıl boyunca koruma altına almaktadırlar.”

İncelemeli Patent, Patent başvurusu yapıldıktan sonraki süreç içerisinde araştırma raporunun sonucuna bağlı olarak; araştırma raporunun olumlu bir sonuç olarak gelmesi halinde, incelemeli patent sürecini başlatmanız mümkün olabilmektedir.  İncelemeli patent sisteminde patent başvurumuz tekrardan yetkin bir uzman tarafından yeniden değerlendirilmektedir.

Değerlendirme yapılırken araştırma raporu ve başvuru sahibinin görüşlerine önem verilerek dikkate alınmaktadır.

İncelemeli patent değerlendirilmesi yapıldıktan sonra değerlendirmeyi yapan uzman patentin tescil edilip edilemeyeceği konusunda karar vermektedir. Tescil edilir ise 20 yıllık patent koruması elde etmiş olacaksınız.

Yetkili uzmanın vermiş olduğu olumsuz karar içinse karar karşılık patent konusu ile ilgili tarifnamemizde değişiklik yapma ve tekrar başvuru sahibinin görüş bildirmesi için 2 defa daha inceleme yaptırılabilmektedir.

İncelemeli Patent konusunda uzman kadromuzla sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz. İncelemeli patent ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için bize ulaşabilirsiniz.Sosyal Medya'da İçeriğimizi Paylaşmak İstermisiniz?